fbpx

10 PRZYDATNYCH
ZASAD

15 lutego, 2019

Pielęgnacja twarzy – o czym warto pamiętać

 

Wydaje Ci się, że robisz wszystko, by Twoja skóra była piękna i zdrowa? Sprawdź, czy na pewno. Wystarczy zrobić drobny błąd, by pielęgnacja twarzy nie była tak skuteczna, jak Ci się wydaje.

 

 

1.

Wieczorem mycie twarzy idzie w parze ze zmywaniem makijażu, więc jest to dla nas oczywiste. Ale rano? O tak, to też powinno być oczywiste. Po nocy na skórze zostają resztki kosmetyków, skóra się poci, co sprzyja osadzaniu się na niej krążących w powietrzu drobinek kurzu.

 

2.

Zasada czystych rąk nie tyczy się tylko jedzenia! To bardzo ważne! Przy aplikacji kremu pamiętaj o czystych dłoniach. Jest to ważne zarówno dla twarzy, jak i samego produktu, dlatego najlepiej wybierać kosmetyki z higienicznymi aplikatorami.

https://dermocosmetics.pl/airless-czylimniej-powietrza/

 

3.

Pamiętaj o delikatnym nakładaniu kremów na skórę. Najlepszym sposobem jest subtelne wklepywanie. A w przypadku preparatów z kolagenem – jest to wręcz niezbędne! To samo tyczy się wycierania twarzy ręcznikiem. Róbmy to bardzo delikatnie, bez zbędnego tarcia.

https://dermocosmetics.pl/kolagen-aktywnie-dla-skory/

 

4.

Po aplikacji kremu, serum, czy innego preparatu daj mu czas i pozwól by się wchłonął. Dotyczy to zarówno poranków, jak i wieczorów. Ma to związek z trwałością nakładanego makijażu, jak i przenikaniem wartości z kremu do skóry.

 

5.

Serum można stosować rano albo wieczorem, ale zawsze w parze z kremem, który zapobiegnie wyparowywaniu z serum cennych składników. Najlepiej dobierać kosmetyki z tej samej linii składnikowej, wówczas wzmacnia się ich działanie.

https://dermocosmetics.pl/wiecejniz-krem/

 

6.

Przed słońcem chrońmy skórę nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że go nie ma. Z wyjątkiem nocy, kiedy rzeczywiście go jakby nie ma 🙂 A maski wystarczy stosować raz w tygodniu, aby skóra byłą wypoczęta i pełna blasku.

https://dermocosmetics.pl/dlaczegomaska/

 

7.

Nie zapominaj o szyi i dekolcie! Podobnie jak twarz, to Twoja wizytówka, a nie ma sensu chwalić się peselem!

https://dermocosmetics.pl/dekolti-szyja/

 

8.

Jeśli chcesz szybciej pozbyć się uczucia zmęczonych oczu, cieni lub opuchlizny, to przed użyciem Krem pod oczy schłodź w lodówce.

https://dermocosmetics.pl/pielegnacjaokolic-oczu/

 

9.

Na noc nie stosuj kremów z filtrem. Nie ma potrzeby obciążać skóry i tworzyć bariery dla pożądanych składników. Nie bez powodu dostępne są kremy dostosowane właśnie na noc.

https://dermocosmetics.pl/krem-dzienczy-noc/

 

10.

Samo spanie też jest ważne! I chodzi tu o dwa aspekty. To, czy dostatecznie wypoczywasz automatycznie przekłada się na kondycję Twojej skóry. I to, jak wypoczywasz. Pozycja w trakcie snu może sporo kosztować. Spanie na brzuchu, a nawet na boku może skutkować brzydkimi zagięciami na dekolcie i twarzy, co sprzyja powstawaniu zmarszczek.

 

 

BIO ważne, by dać skórze to, co najlepsze w naturze!!

Icon Icon Icon