fbpx

KREM DZIEŃ
CZY NOC?

3 grudnia, 2018

Co różni kremy na dzień i na noc?

Pytanie o różnice między dniem a nocą wydaje się być absurdalne, ale w kontekście kosmetyków już wcale takie nie jest. Zapewne intuicyjnie sięgacie odpowiednio po krem na noc lub krem na dzień, ale czy wiecie dlaczego tak naprawdę warto? Warto, bo nocą skóra inaczej się zachowuje niż w dzień. W nocy potrzebuje regeneracji, a w dzień ochrony. I właśnie tym podstawowym wytycznym powinny być podporządkowane receptury kremów dedykowanych na dzień lub noc.

KREM NA DZIEŃ

Za dnia skóra przede wszystkim potrzebuje dodatkowego wsparcia. Narażona na czynniki zewnętrze powinna być odpowiednio na to przygotowana i ochraniana. Dlatego też w kremach na dzień znajdziemy antyoksydanty i filtry UV.

Drugą ważną sprawą jest zapewnienie skórze odpowiedniej regulacji poziomu nawilżenia. Kremy na dzień zawierają substancje wiążące wodę w naskórku, dzięki czemu skóra utrzymywana jest w odpowiedniej formie. To ma również związek z konsystencją emulsji. Krem na dzień z reguły jest lżejszy i szybko się wchłania, a to z kolei ma wpływ na komfort związany z trwałością nakładanego później makijażu.

 

KREM NA NOC

W nocy skóra nie potrzebuje takiej ochrony, jak w dzień, dlatego też nie ma potrzeby jej obciążać kosmetykami z filtrem. Dodatkowo, może pozwolić sobie na dłuższy proces wchłaniania aplikowanego kosmetyku, więc  sam kosmetyk może mieć cięższą konsystencję, ale i bogatszy skład.

Należy również wykorzystać fakt, że nocą skóra jest lepiej i szybciej pochłania dostarczane poprzez krem składniki odżywcze. Następuje szybsza regeneracja komórek i odbudowa lipidowa naskórka. Oczywiście im skóra starsza, tym większego wsparcia potrzebuje ze strony kremu.

 

NOC A DZIEŃ W ŚWIECIE BioDermic Dermocosmetics

Respektujemy te różnice i oferujemy Ci zarówno kremy na dzień, jak i na noc w czterech liniach składników wiodących: w serii hialuronowej, kolagenowej, kawiorowej i oliwkowej. Poznaj ich wiodące cechy.

 

SERIA HIALURONOWA DLA CERY ODWODNIONEJ

Kwas hialuronowy znają wszyscy, tak jak jego niebotyczne właściwości nawilżające. W Kremie na dzień z kwasem hialuronowym zawarliśmy hydrokompleks  który działając wielopoziomowo znacząco wpływa na nawilżenie, a połączenie kwasu hialuronowego oraz lekkich emolientów sprawia, że skóra jest odpowiednio zabezpieczona przed utratą wody w ciągu dnia. Natomiast Krem na noc z kwasem hialuronowym charakteryzuje się zawartością kwasu linolowego, który nie dość, że dba o odpowiednie nawilżenie i napięcie skóry, to również uzupełnia cement międzykomórkowy przez co zmniejsza transepidermalną utratę wody w ciągu nocy.

 

SERIA KOLAGENOWA DLA CERY WYMAGAJĄCEJ

Kolagen, podobnie jak kwas hialuronowy, jest równie znanym i cenionym składnikiem kosmetyków. Kolagen zawarty w naszym Kremie na dzień z kolagenem morskim, wpływa na idealne nawilżenie, wygładzenie oraz poprawę kondycji skóry. Skóra jest doskonale przygotowana do nałożenia makijażu, dzięki czemu cała twarz wygląda promiennie i naturalnie. Natomiast Krem na noc z kolagenem morskim da Ci coś jeszcze. Zawarty w nim olejek geraniowy wykazuje działanie ściągające napina skórę twarzy oraz spowalnia efekty starzenia. Dodatkowo poprawia mikrocyrkulację krwi, przyspiesza procesy metaboliczne w komórkach i łagodzi stany zapalne.

 

SERIA KAWIOROWA DLA CERY DOJRZAŁEJ

Jeśli Twoja skóra wymaga wygładzenia, to ta seria jest dla Ciebie. Najnowszej generacji Krem na dzień z ekstraktem z kawioru zawiera unikalne składniki naturalne i substancje odżywcze. Oprócz ekstraktu z kawioru, który odnawia uszkodzoną barierę ochronną naskórka, zawiera przede wszystkim ekstrakt z tarczycy bajkalskiej. Zapobiega on uszkodzeniom łańcuchów DNA, ma niesamowitą zdolność przedłużania życia komórek i chroni przed promieniowaniem z zakresu UVA i UVB. Z kolei Krem na noc z ekstraktem z kawioru wyróżnia zawartość oleju ze słodkich migdałów. Olej utrzymuje bilans hydrolipidowy oraz intensywnie wygładza. Dodatkowo, obecność masła shea pozwala na dogłębne zrewitalizowanie skóry w ciągu nocy.

 

SERIA OLIWKOWA DLA CERY SUCHEJ

I na koniec przedstawiamy nasz kremowy duet oliwkowy. Krem na dzień z ekstraktem z oliwek dostarcza składniki lipidowe, które zapewniają skórze miękkość i jędrność, a olejek z oliwek intensywnie ją odżywi i ochroni przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Natomiast Krem na noc z ekstraktem z oliwek dzięki unikalnej recepturze wyselekcjonowanych umożliwia wzmożenie cyklu odnowy komórek podczas snu. Ze względu na swoje właściwości łagodzące polecany jest również dla cery naczynkowej.

 

Odkrywaj noc i dzień z kosmetykami BioDermic Dermocosmetics, BIO ważne, by dać skórze to, co najlepsze w naturze!

Icon Icon Icon