fbpx

W OBRONIE
MŁODEJ SKÓRY

15 lutego, 2019

 

Pullulan – wypełniacz zmarszczek

 

Zmarszczki, wiadomo, to coś, czego lepiej nie doświadczyć… Ale cóż poradzić? Przecież każdego to kiedyś czeka… Ale „kiedyś” to w tym przypadku słowo klucz, bo dzięki odpowiednio dobranym składnikom kosmetyków, to „kiedyś” może nadejść o wiele później, niż myślisz. Jednym z nich jest pullulan.

 

Co to takiego?

 

Pullulan to polisacharyd w 100% pochodzenia roślinnego. Tworzy naturalną barierę ochronną dla skóry. Chroni ją przed zanieczyszczeniami miejskimi, a jednocześnie daje gładki i nawilżający film.

 

Dlaczego taki niezwykły?

 

Pullulan ma dużą zdolność do wiązania wody. Po aplikacji na skórę tworzy na niej swoisty film, który chroni ją przed wysuszeniem. Wykazuje również właściwości zagęszczające, przeciwzapalne  i przeciwutleniające. Poprawia wygląd skóry i co najważniejsze – wypełnia drobne zmarszczki. Dlatego z chwilą, gdy pojawiają się te pierwsze, warto go stosować by cieszyć się młodą skórą jak najdłużej.

 

Gdzie go szukać?

 

Choćby w naszym Kremie pod oczy z ekstraktem z kawioru. Obecność pullulanu sprawia, że skóra wokół oczu i na powiekach pozostaje nawilżona przez cały dzień. Pullulan dodatkowo ujędrnia i napina skórę, co czyni ją wyraźnie młodszą, a efekt jest niemal natychmiastowy.

 

Ten krem, jak sama nazwa wskazuje, nie ogranicza się do zalet pullulanu, a my nie bez powodu nazywamy go multifunkcyjnym. Zawarty w nim ekstrakt z kawioru regeneruje uszkodzony naskórek i zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Olej morelowy opóźnia oznaki starzenia. Trehaloza trwale nawilża, a emolient oliwkowy chroni przed utratą wody.

 

Jak zawsze podkreślamy, że synergia działania to zaleta naszych kosmetyków, a przedstawiony skład naszego kremu jest na to niepodważalnym dowodem. Wystarczy, że spróbujesz i przekonasz się sama, BIO warto.

 

 

BIO ważne, by dać skórze to, co najlepsze w naturze!!

Icon Icon Icon