fbpx

CUDOWNY Z NATURY
– ALOES

15 lutego, 2019

 

Leczy i pielęgnuje

 

Aloe Vera Gel, wykorzystywany w pielęgnacji miąższ aloesowy, wyciskany jest z liści aloesowych. Charakteryzuje się dużą zawartością polisacharydów, które mają wybitną zdolność do zatrzymywania wody, dzięki czemu pozwalają roślinie przeżyć w skrajnie suchych warunkach. I właśnie ta cecha czyni aloes takim wyjątkowym.

 

Dawno odkryty skarb

 

Lecznicze, jak i kosmetyczne właściwości Aloe Vera są znane od czasów starożytnych. Podobno błysk oczu Kleopatry to zasługa aloesowych kropli do oczu, a piękna skóra Nefretete to wynik kąpieli w pulpie aloesowej i mleku. Dla Greków symbol piękna, cierpliwości, bogactwa i zdrowia. Dla Rzymian zbawienny lek na odniesione na wojnach rany, a dla Hindusów tajemna roślina zwana „cichym leczniczym”.

W Chinach to roślina królewska, nazwana „lekarstwem harmonii”. Pulpa z aloesu miała uchronić ciała Samurajów przed demonami i pomóc stać się nieśmiertelnymi. W podobną moc aloesu wierzyli również Templariusze, którzy w miksturze otrzymywanej z pulpy aloesu, haszyszu i wina palmowego, upatrywali sekret długowieczności.

 

Skąd te cuda

 

Aloes swój cudotwórczy charakter zawdzięcza dużej zawartości klejów roślinnych. To one odpowiadają za działanie emoliencyjne i łagodzące. Polisacharydowe kleje są higroskopowe, chłoną i zatrzymują wodę, co przekłada się na ich niesamowite właściwości nawilżające. Dodatkowo stymulują regenerację komórek, co sprawia, że kosmetyki na bazie aloesu stanowią świetną obronę przed procesami starzenia. Podsumowując – sięgając po Aloe Vera Gel, możesz mieć pewność, że ma on udowodnione działanie kondycjonujące, nawilżające i regenerujące.

 

Warto sięgnąć

 

Dlatego z całą mocą aloesu 😉 polecamy naszą Maskę aloesową nasączoną serum aloesowym. Jakich efektów możesz się spodziewać? Intensywnego nawilżenia i regeneracji naskórka. Bogaty w witaminy aloes, odżywi skórę, a zawarta w maseczce alantoina złagodzi podrażnienia i nada jej zdrowy wygląd.

 

Uwaga! Produkt polecany również dla mężczyzn! Doskonale sprawdzi się po goleniu i nie tylko. Problem jest tylko jeden – jak zdołać ich przekonać do jej stosowania? Próbujmy, BIO warto.

 

 

BIO ważne, by dać skórze to, co najlepsze w naturze!

Icon Icon Icon