fbpx

FENOMEN
OLIWKI

15 lutego, 2019

 

Nieśmiertelny dar natury odkryty na nowo

 

Oliwkę zna każdy, a lubi i docenia prawie każdy. Skąd więc nagle ta nasza fascynacja? Bio nasza oliwka nie jest taka zwykła… Przeczytaj i poznaj jej sekret.

 

Luksus z natury

 

Oliwka dziś niemalże powszechna, niegdyś stanowiła dobro luksusowe. W Starożytnym Egipcie praktykowano kąpiele w perfumowanej oliwie, nakładanie wianków z gałązek oliwnych mumiom w kryptach Faraonów, jak i na znak najwyższego honoru – zwycięzcom zawodów olimpijskich.

Oliwa zawsze uznawana była za luksus.  Uważano, że dostępować go mogą tylko wybrani, dlatego nie dystrybuowano jej po wsiach. Wysokie klasy społeczne przypisywali jej sekret urody i stosowali ją do pielęgnacji skóry i włosów. Stanowiła tym samym bardzo ważny surowiec ekonomiczny, a świadczy o tym choćby fakt, że za narażenie plantacji uprawnych na szkodę, groziło konfiskatą mienia i skazaniem na wypędzenie.

 

Wszechstronnie „uzdolniona”

 

Oliwkę doceniano za właściwości nawilżające, łagodzące, odświeżające, wzmacniające, przeciwutleniające. Stosowano ją na poparzenia, trądzik różowaty, łuszczycę, żółtaczkę, egzemę, użądlenia, zranienia, do pielęgnacji paznokci i włosów, do oczyszczania twarzy i na kurze łapki. Coś jeszcze? O tak! Oliwce przypisuje się przeciwdziałanie wypadaniu włosów, rewitalizowanie zmęczonej skóry, zapobieganie bólom stawów i dziąseł, poprawę stanów grypowych oraz redukcję poziomu złego cholesterolu LDL.

Jeśli jednak skoncentrujemy się wyłącznie na działaniu kosmetycznym, to warto podkreślić jej następujące walory: przeciwutleniające, odbudowujące, foto ochronne i przeciwbakteryjne. Zawarta w oliwce witamina E odpowiada za działanie przeciwstarzeniowe, kwas linolowy nawilżające, a kwasy tłuszczowe wraz z oleuropeiną  oczyszczające i antyseptyczne.

 

Made by BioDermic Dermocosmetics

 

To co możemy jeszcze dodać do tego arsenału? Czym jeszcze może wyróżnić się nasza oliwka, jeśli wymieniliśmy chyba wszystko, co się dało?

Towarzystwo. Oto sekret naszych kremów. Nie dość, że zawierają składniki najwyższej jakości, w maksymalnych stężeniach, to ich receptury wzbogacone zostały tak, by wykazywały maksymalną synergię działania.

Oprócz oliwki, która nadaje skórze miękkość, jędrność, znakomicie ją odżywia i zapobiega jej odwodnieniu, to możemy przede wszystkim wymienić: ekstrakt z liści oliwnych oraz kompleks nawilżający NMF.

Ekstrakt z liści zawiera liczne antyoksydanty i polifenole, które zwalczają wolne rodniki i przeciwdziałają procesom przedwczesnego starzenia. Natomiast kompleks substancji rekonstruujących naturalny czynnik nawilżający NMF zapewnia długotrwałe nawilżenie, a podczas snu przyspiesza cykl odnowy komórek.

 

Takie właśnie są nasze kremy z ekstraktem z oliwek. Krem na dzień o niezwykle lekkiej konsystencji doskonale sprawdzi się jako idealna baza pod makijaż zapewniając skórze dodatkowo ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Krem na noc pozwoli na dogłębną regenerację, bo dzięki zawartości naturalnych wosków z kwiatów mimozy, jojoby i słonecznika, wykazuje silne właściwości wygładzające.

 

A jeśli na koniec wspomnimy o rozkosznym zapachu preparatów i niezwykle komfortowej ich aplikacji, to nie pozostaje nam nic innego, jak stwierdzić, że to musi być oliwkowy fenomen i spokojnie może powalczyć o miano Twojego faworyta, zwłaszcza zimową porą, kiedy skóra potrzebuje specjalnej ochrony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Podejmiesz wyzwanie?

 

Spróbuj, BIO ważne, by dać skórze to, co najlepsze w naturze!

Icon Icon Icon