fbpx

PIELĘGNACJA SKÓRY –
CZY JEST WAŻNA?

8 listopada, 2018

DLACZEGO CODZIENNA PIELĘGNACJA SKÓRY JEST WAŻNA?

 

Skóra żyje i potrzebuje codziennej troski, jak każda z nas. Oddycha, chłonie i ma swoje potrzeby. I w dodatku narażona jest na niekorzystne działanie otoczenia, takie jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza, czy też ogrzewanie i klimatyzacja. Sprawdź, jak skutecznie się przed tym bronić.

 

Zanieczyszczenie powietrza

Smog nie tylko ma negatywny wpływ na płuca, ale i na naszą skórę. Spora dawka krążących w powietrzu metali ciężkich i pyłów może znacznie obniżyć jej kondycję. Często pojawiają się problemy z nawilżeniem i utratą elastyczności w warstwie rogowej naskórka. Skóra staje się sucha, szara, pozbawiona witalności, a w dodatku znacznie narażona na powstawanie procesów zapalnych. To wszystko sprawia, że pozbawiona odpowiedniej ochrony,  skóra narażona jest na przyśpieszony proces starzenia.

CO ROBIĆ?

Zadbać o odpowiednią ochronę. Polecamy kosmetyki z serii oliwkowej i kawiorowej, których receptury zagwarantują optymalną BIO tarczę i zapewnią skórze komfort na co dzień.

Poznaj Krem na dzień z ekstraktem z oliwek BioDermic DermoCosmetics https://dermocosmetics.pl/products/krem-na-dzien-z-ekstraktem-z-oliwek/

 

Promieniowanie słoneczne

Nie tylko podczas wakacji słońce jest groźne dla naszej skóry. Przez cały rok należy ją chronić przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego typu B i typu A. Po co narażać się na przedwczesne starzenie się skóry, zaburzenie pigmentacji i powstawanie przebarwień?

CO ROBIĆ?

Stosować naturalne filtry przez cały rok. Polecamy krem z serii kawiorowej, który posiadając w swoim składzie ekstrakt z tarczycy bajkalskiej wykazuje pożądane właściwości ochronne.

Poznaj Krem na dzień z ekstraktem z kawioru BioDermic DermoCosmetics https://dermocosmetics.pl/products/krem-na-dzien-z-ekstraktem-z-kawioru/

 

Sezon grzewczy

Czy to klimatyzacja, czy kaloryfery, nie pozostają bez wpływu na kondycję naszej skóry. Suche powietrze sprawia, że w tym czasie szczególnie narażona jest na utratę wilgoci, przesuszenie, a co za tym idzie, podrażnienie. I tak jak dbamy by nie dopuścić do odwodnienia organizmu podczas gorących, letnich dni, tak podczas zimy nie możemy dopuścić do odwodnienia naszej skóry.

CO ROBIĆ?

Wybierać kosmetyki o działaniu silnie nawilżającym i chroniącym przed utratą wody. Polecamy produkty z serii hialuronowej i oliwkowej.

Poznaj Krem na noc z kwasem hialuronowym BioDermic DermoCosmetics https://dermocosmetics.pl/products/krem-na-noc-z-kwasem-hialuronowym/

 

Zapracowanie przemęczenie

O tak. Często zapominamy, że jak czegoś nie widać, to nie znaczy, że tego nie ma. Stres! Nie tylko wpływa na ogólne samopoczucie, ale również na wygląd i kondycję naszej skóry. Ona też bierze udział w walce ze stresem i też czuje się przepracowana. Komórki domagają się większej dawki składników odżywczych, więc jeśli ich brakuje, skóra staje się osłabiona, podrażniona i bezbronna w kontakcie z atakiem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dlatego codzienna pielęgnacja skóry, a przede wszystkim twarzy, powinna uwzględniać tworzenie i wzmacnianie naturalnych procesów obronnych.

CO ROBIĆ?

Dać skórze coś ekstra! W szczególności polecamy maski i sera, które stanowią prawdziwy mega zastrzyk zdrowia i piękna.

Poznaj Maskę Kolagenową, która zapewni Twojej skórze intensywne nawilżenie, regenerację i odżywienie. https://dermocosmetics.pl/products/maska-kolagenowa/

 

Zapraszamy do świata BioDermic DermoCosmetics, BIO naprawdę warto.

 

 

 

 

Icon Icon Icon