fbpx

DOBROCZYNNE WŁAŚCIWOŚCI OLIWY Z OLIWEK

30 maja, 2018

Oliwa z oliwek jest niezwykle ceniona na stole kuchennym jako dodatek do potraw, jednakże równie świetnie sobie radzi na kobiecej toaletce jako kosmetyk. Stosowana do kąpieli, maseczek, peelingu, jako substytut kremu daje wspaniałe rezultaty.

Przy nacieraniu surową oliwą witaminy w niej zawarte bezpośrednio wnikają w głąb skóry nadając jej zdrowy i promienny wygląd. Witamina E, naturalny utleniacz, powoduje wygładzenie zmarszczek, odświeża, natłuszcza oraz działa kojąco na skórę, która codziennie narażona jest na wpływ stresu i niekorzystnych czynników atmosferycznych. Witamina F odbudowuje płaszcz lipidowy naskórka zapewniając w ten sposób naturalną barierę chroniącą przed utratą wilgoci. Tym samym wygładza skórę i wzmacnia jej naturalną odporność.

Podczas okresu grzewczego i dla osób mających suchą skórę, w celu jej natłuszczenia, zalecane są ciepłe kąpiele z dodatkiem kilku łyżek oliwy. Oliwkowy masaż pobudza krążenie krwi, przyspiesza wchłanianie cennych składników oliwy, dzięki czemu skóra staje się gładsza i lepiej odżywiona.

Icon Icon Icon

Przed wielkim wyjściem warto sięgnąć do zamrażalnika po parę kostek lodu.

product

Krem na noc z ekstraktem z kawioru

Wysoko zaawansowany krem na noc do skóry dojrzałej, oparty na silnie skoncentrowanych....

To znany i sprawdzony sposób na ekspresowe poprawienie napięcia skóry. Stosowały go z powodzeniem nasze babcie i mamy. Teraz też nie stracił na aktualności. Zimno wspomaga szybsze krążenie, zmniejsza opuchliznę, poprawia kolor skóry, a co najważniejsze – opóźnia proces starzenia.